Wyprowadzka z lokalu? Jak przygotować się.

Wyprowadzka z lokalu? Jak przygotować się.

15 marca 2021 Wyłączone przez Redakcja

Czasy trudne, a przez to bardzo często zmuszeni jesteśmy porzucić obecne miejsce wykonywania usług. Bardzo często przeprowadzamy całe wyposażenie do magazynu, albo do domu. Licząc, że z czasem sytuacja unormuje się, by nie funkcjonować między lockdown’ami i móc spokojnie prowadzić biznes.

Bardzo ważny jest plan i organizacja całego procesu wyprowadzki. Im więcej czasu na rozplanowanie i odpowiednie przygotowanie się. Nie tylko od strony pakowania, ale również organizowania pozostałego czasu pracy innych pracowników. Pakowanie się w pośpiechu, często powoduje wszelkiej maści opóźnienia, błędy, czy zniszczenia. Kiedy wiemy ile mniej więcej czasu zajmie spakowanie, dobrze jest przygotować zawsze dodatkowy czas, by uniknąć opóźnień.

Następnie należy wybrać najlepszy termin do przeprowadzki. W ten sposób te kilka dni przed koniecznością rozpoczęcia pakowania, można ustalić harmonogram i wiedzieć jakie urządzenia będą niezbędne do wykonywanej pracy. Prowadząc salon urody większość zaawansowanych kosmetyków czy urządzeń można wcześniej już spakować, a jest to związane z tym, że wiele zabiegów wymaga ciągłości i lepiej jest przeprowadzać je na spokojnie niż próbować na siłę „wcisnąć w kalendarz”, pomimo krótkiego niezadowolenia klientów, większość jest wstanie zrozumieć konieczność, a nawet doceni, że są pierwszymi osobami po przenosinach.

Co daje kolejny krok przeprowadzki, rozplanowanie działalności w nowym miejscu, by posiadać czas na rozpakowanie i ustawienie wszystkich niezbędnych urządzeń, tak by fotele fryzjerskie zostawić na sam koniec, bo nie zajmują dużo miejsca i są wygodne w przesuwaniu. I dobrym rozwiązaniem jest skupienie się na ew. ułożeniem cięższych mebli i wyposażenia. Bo zmiana miejsca prowadzonej działalności wymaga nie tylko odpowiedniego spakowania, ale również sprawnego wypakowania i ułożenia, tak by nie „zagracić”. W przypadku zamknięcia działalności, również powinno się odpowiednio pokierować stałych klientów do firm, które prowadzą jeszcze działalność, tak by podtrzymywać stały kontakt z klientami, w przypadku otwarcia się w lepszym, wygodniejszym miejscu.

Kiedy podstawowe etapy przeprowadzki mamy już rozplanowane i zorganizowane, to zostaje wybranie sprawdzonej firmy przeprowadzkowej np.: Przeprowadzki Warszawa. Wybranie firmy powinno odbyć się wraz z wyborem terminu przeprowadzki, by znaleźć dostępnych. Również dużo firm dostarcza wsparcie w przypadku pakowania, demontażu i montażu mebli jak również wnoszeniu mebli do nowego miejsca, co znacznie przyśpieszy cały proces. A wybranie sprawdzonej firmy nie tylko zapewni jakość, ale też mamy pewność, że przeprowadzka jest ubezpieczona.

Ze względu na zróżnicowanie wielkości i ilości mebli, sprzętu, czy ogólnie pudeł, nie ma określonej ceny, gdyż cena jest zależna od tych czynników. Dlatego wcześniejsze wybranie firm jest równie istotne, gdyż wiele firm oferuje wysokiej jakości wsparcie przeprowadzkowe wraz z ubezpieczeniem, gdzie tańsze odpowiedniki mają drobne różnice w oferowanych usługach. W przypadku małej ilości rzeczy do przeprowadzki, dobrym pomysłem jest, albo wybrania taxi bagażowego, albo poproszenie znajomych o pomoc.