Wybór firmy przeprowadzkowej – na co zwrócić uwagę?

Wybór firmy przeprowadzkowej – na co zwrócić uwagę?

18 maja 2021 Wyłączone przez Redakcja

Ciągła zmiana uwarunkowań rynkowych wymusza na wielu firmach i osobach prywatnych relokację w nowe miejsce. Przeprowadzki Warszawa to w dzisiejszych czasach codzienność wielu przedsiębiorstw, zarówno tych jednoosobowych, jak i wielkich korporacji, ponieważ właściwa lokalizacja jest często kluczem do sukcesu w biznesie.

Przeprowadzki we własnym zakresie zazwyczaj nie wchodzą w grę – najzwyczajniej w świecie się nie opłacają. Wielkie międzynarodowe korporacje często nie mogą sobie pozwolić nawet na jeden dzień przestoju w pracy, muszą bowiem zapewnić ciągłość prowadzenia biznesu i tym samym dostosować się do standardów światowych.

Dlatego relokacja biura musi odbyć się szybko i sprawnie, zazwyczaj w jeden dzień poza godzinami pracy. Nie do pomyślenia jest by zajmowali się nią menedżerowie czy niższy personel – kosztem obowiązków służbowych. Pozostaje zatem wyszukanie na stołecznym rynku właściwej oferty firmy przeprowadzkowej.

Podejmując taką decyzję trzeba kierować się przede wszystkim reputacją i doświadczeniem takiej firmy – nasze przedsiębiorstwo powierza jej przecież na czas przeprowadzki swoje mienie. Trzeba sprawdzić, jak szybko firma jest w stanie wykonać taką usługę i czy wywiązuje się z ustalonych terminów.

Kolejną kluczową informacją jest, jakimi samochodami do przeprowadzek firma dysponuje i jakie posiada ich wyposażenie, by zabezpieczyć nasz dobytek podczas transportu. Firma powinna posiadać polisę ubezpieczeniową na wypadek zniszczeń w transporcie czy utraty mienia.

Istotny jest zakres usług świadczonych przez firmę przeprowadzkową – czy zajmuje się wyłącznie wyniesieniem, transportem i wniesieniem majątku przedsiębiorstwa do nowego lokalu czy może świadczy też usługi pakowania i rozpakowywania dobytku w nowym miejscu?

Bardzo ważna jest konkurencyjna cena usługi przeprowadzkowej. Trzeba dokładnie przekalkulować odległość do nowego lokalu firmy i ile kursów taka firma będzie musiała wykonać, żeby wszystko przewieźć w miejsce docelowe. Ilość kursów zależy od ładowności samochodu przeznaczonego do przeprowadzek, a od ilości wykonanych kursów zależy oczywiście całkowita cena usługi przeprowadzkowej. Na cenę wpływa także oczywiście czas poświęcony na transport naszego dobytku do nowego lokalu.

Jak zatem widać, przed przeprowadzką należy się gruntownie zastanowić, z oferty której firmy przeprowadzkowej skorzystać. Z pomocą przychodzą tu strony internetowe firm z tej branży oraz kontakt telefoniczny z nimi. Podjęcie decyzji, którą firmę przeprowadzkową wybrać, nie może być pochopne.