Transport rzeczy nietypowych. Kiedy przeprowadzka jest nietypowa?

Transport rzeczy nietypowych. Kiedy przeprowadzka jest nietypowa?

16 kwietnia 2021 Wyłączone przez Redakcja

Większość przeprowadzek jest „prosta”, raptem kilka walizek, kartonów, czy trochę sprzętu elektronicznego, czy wyposażenia kuchennego dla osób prywatnych. Za to różnie bywa w firmach, które bardzo często posiadają znaczną ilość sprzętu, który wymaga dodatkowego zabezpieczenia, czy to z powodu gabarytów, wagi, czy nawet delikatności.

W każdej przeprowadzce chodzi chodzi o jak najszybsze i bezpieczne przetransportowanie rzeczy, tak zdarzy się, że potrzeba zamówić transport specjalnie dostosowany do przedmiotów specjalistycznych.

Wiele firm posiada np. własne serwery, maszyny przemysłowe bądź produkcyjne, a nawet sprzęt medyczny. Wiele z tych ruchomości, bardzo źle znosi transport, jeśli nie będzie przeprowadzony profesjonalnie. To nie tylko kwestia ułożenia „na pace” ale też odpowiednie zadbanie o zmniejszenie wstrząsów, czy nawet demontażu na czynniki pierwsze i odpowiednie np. otoczenie folią bąbelkową, która łagodzi wstrząsy.

Maszyny przemysłowe, ciężkie sejfy, czy kasy pancerne są wytrzymałe, ale główną przyczyną ich nietypowości jest waga i rozmiar, a przez to zapotrzebowanie na odpowiednio większy środek transportu.

Również zwiększa to zapotrzebowanie na ilość osób niezbędnych do przeprowadzenia całego procesu załadunku i rozładunku.

Podobnie wygląda przewóz urządzeń muzycznych np. z szkół muzycznych, gdzie np. fortepian znajduje się na wyższym piętrze, bez dostępu do odpowiedniej wielkości windy, a to stwarza trudność z wyniesieniem. Poniekąd również zdarzają się przedmioty o nietypowych kształtach, co wymagałoby np. odpowiedniego stelaża. Przewiezienie 1 gitary nie stanowi problemu, jak przewiezienie 1 komputera, ale co w przypadku kiedy takich ruchomości jest więcej?

Transport drogocennych rzeczy nie powierzyłoby się firmie, która nie ma odpowiedniego ubezpieczenia, a przede wszystkim bez odpowiedniego sprzętu do znoszenia, wnoszenia oraz zabezpieczania przy samym transporcie. W wielu przypadkach transport musi spełniać odpowiednie kryteria związane np. z temperaturą. Dzieła sztuki bardzo źle znoszą wilgoć tak również ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniego dnia jak i pory roku, a w przypadku kiedy pogoda zaskoczy odpowiednio sprawne załadowanie.

Istotne jest wybranie wcześniej odpowiedniej firmy i upewnienie się, że dana firma spełnia coraz większe wymagania, oraz dostarczy wycenę np.: przeprowadzki Warszawa.

Jakie przedmioty wymagają transportu nietypowego:

  • kasy pancerne,
  • bankomaty,
  • serwerownia i duża ilość sprzętu elektronicznego,
  • maszyny przemysłowe i produkcyjne,
  • urządzania elektryczne o większym gabarycie np. poligraficzne,
  • instrumenty muzyczne, np. fortepian,
  • dzieła sztuki,
  • przedmioty wymagające restrykcyjnych wymagań względem temperatury bądź wilgotności.