Pakowanie do pudeł. Przeprowadzka, nie taka straszna.

Pakowanie do pudeł. Przeprowadzka, nie taka straszna.

6 listopada 2020 Wyłączone przez Redakcja

Każdy, kto przeprowadzał się szybko choć raz, wie jakie to bywa stresujące. Ten pośpiech w pakowaniu i zabezpieczaniu szklanek, czy talerzy, a nawet zabezpieczeniu elektroniki. W większości cały ten stres można uniknąć, choć zwykle o tym przekonujemy się po przeprowadzce. Ilu z Nas pomyślało o tym, że po pudła nie trzeba jechać specjalnie do marketu i wystarczy pójść do zaprzyjaźnionego sklepu i zapytać, czy mają na stanie. Zwykle sklepy starają się na bieżąco wyrzucać by nie zajmowały miejsca, a dla Nas spakowanie w solidne pudła, nie tylko pozwoli na organizacje własnych rzeczy, ale też dodatkowo zabezpieczy przy przenoszeniu.

Wygoda składowania pudeł jest diametralnie lepsza, niż pakowanie w pośpiechu w duże worki. Ubrania w ten sposób wymagają niekiedy prania, czy nawet prasowania bo są dość mocno wygniecione. Bardzo często, wręcz taki worek stosujemy jako ochrona cenniejszych rzeczy w samochodzie, czy w taxi bagażowym. Bardzo często obrastamy dużą ilością delikatnych przedmiotów lub bardzo istotnych i podatnych na uszkodzenia przy wybojach na drodze.

Lecz co zrobić kiedy sklep osiedlowy nie ma dostępnych pudeł, a przeprowadzka planowana jest na dniach? Tu jechanie do zatłoczonych centrum handlowych, czy do innego marketu wydaje się dobrym pomysłem, ale niekiedy ceny pudeł są wyższe, niż w firmach specjalistycznych zajmujących się przeprowadzkami, które zwykle dostarczają pudła do przeprowadzki. Np. https://przeprowadzkiwarszawa.net/

W przypadku kiedy chcemy skorzystać z firmy od przeprowadzek, problem samoistnie jest rozwiązany. Po prostu prosimy firmy o dostarczenie odpowiedniej ilości pudełek (za które płacimy, ale zwykle taniej niż w markecie). Ale co w przypadku kiedy przeprowadzkę samodzielnie wykonujemy? Odpowiednio przygotowany transport zajmie mniej miejsca, niż wszystko na siłę spakowane, w co jest pod ręką. Dokładnie pracy przy wypakowaniu może spowodować, że wiele pudeł, czy toreb przez kilka tygodni nie zostanie wypakowane. To w jaki sposób zorganizować pudła zależy w dużym stopniu od tego jak dobre relacje mamy z sąsiadami. Bardzo często pudła posiadamy u siebie, tak również sąsiedzi posiadają po kilka pudeł, które „przydadzą się później”. Jeśli posiadamy jakiś większy market spożywczy bardzo często wystarczy zapytać się obsługi, czy posiadają i bardzo często są bardzo pomocni i udostępnią Nam pudła, przy okazji zakupów. W przypadku problemu z interakcją społeczną, niestety niezbędne będzie odwiedzenie i zakup pudeł w marketach.

Czy pudła są niezbędne przy przeprowadzce?

Jeśli cenimy porządek i organizację, to pudła bądź różnego typu skrzynki są wskazane, wręcz wymagane. Nie tylko zaoszczędzimy miejsce, zorganizujemy i poukładamy wg typów. Tak znacznie skracamy czas przy wypakowywaniu i pudła nie zajmują tyle przestrzeni. Czego nie można powiedzieć o pakowaniu wszystko w worki, czy luzem wrzucając, tu nie tylko istnieje duża szansa, że szklane przedmioty pękną, tak również mamy nie tylko problem wypakowując z samochodu, tak jeszcze do tego musimy posprzątać w samochodzie. Nie zwiększa to o ogromną ilość czasu, ale później znajdowanie, co gdzie leży może zająć długie minuty, a niekiedy zostawione „na później”.

Więc czy warto nie kupować pudeł by zaoszczędzić kilka złotych? Odpowiedź brzmi nie. Nawet jeśli wolniej rozpakowywać się będziemy to pudła nie tylko zajmą mniej miejsca pod ścianą, tak jak posegregowane są tematycznie można małymi krokami otwierać i układać na właściwym miejscu.