Najczęstsze błędy przy przeprowadzkach – jak się wystrzegać?

Najczęstsze błędy przy przeprowadzkach – jak się wystrzegać?

19 marca 2021 Wyłączone przez Redakcja

Przeprowadzki, pomimo tego, iż często nie przeprowadzamy się, czy to prywatnie, czy z firmą zdarza się, że występuje myślenie „ja wiem lepiej”. Co często powoduje powstanie błędów, które z dłuższego czasu i nawet bez konieczności wykonania transportu można było uniknąć, tylko na zdrowy rozsądek.

Najbardziej spotykanymi błędami są rzeczy związane z pośpiechem i ustalaniem wszystkiego na ostatnie godziny. Bardzo często zdarza się, że decyzja o przeprowadzce bywa spontaniczna, gdzie w kilka godzin trzeba wszystko przygotować, znaleźć firmę, a do tego często znaleźć nowe miejsce, gdzie rzeczy przetransportować. Wydawałoby się, że takie sytuacje występują rzadko, lecz nic bardziej mylnego. Jest wiele sytuacji, gdzie ludzie chcą zmienić adres zamieszkania. Głównie dotyka to kłótni i rozstań par. Tu wręcz pod wpływem impulsu ludzie decydują się na ucieczkę w inne miejsce.

Choć sytuacja skrajna, bardzo często osoby popełniają podobne błędy co w przypadku spontanicznej decyzji. Jest to związane właśnie ze złym planowaniem i organizacją.

Dobre firmy przeprowadzkowe takie jak Przeprowadzki Warszawa pomogą z demontażem i montażem mebli, zapakowaniem, ale odpowiednie posegregowanie lepiej jest wykonać samodzielnie.

Pakowanie na szybko, bardzo często wiąże się, z tym, że źle zabezpieczone zostaną np. talerze, albo zostaną pomieszane rzeczy chemiczne z jedzeniem. Tu lepiej jest odpowiednio wszystko ułożyć w głowie, a następnie systematycznie i z rozwagą pakować, wraz z odpowiednim zabezpieczeniem, by nie uległo zniszczeniu, bo np. za dużo wolnego miejsca w pudle jest i elementy latają po nim. Również pudła nie zawsze są na stanie w domu, stąd kilka dni wcześniej dobrze jest je zamówić lub pojechać i kupić – tu też firmy transportowe dostarczają pudła w przystępnej cenie.

Na pewno nie raz sytuacje w domu były takie, że za dużo rzeczy zostało upchane do siatki i rozleciało się, albo zbyt ciężkie rzeczy wraz z delikatnymi wymieszane. Podobne sytuacje mogą zdarzyć się przy pakowaniu, a sytuacji można uniknąć.

Drugim częstym błędem jest dzwonienie na ostatnią chwilę do firm przeprowadzowych, bardzo często nawet duże firmy mogą mieć zajęte wszystkie samochody na najbliższe godziny, stąd dobrze jest ustalić wcześniej, jaki dzień będzie tym dniem, kiedy przeprowadzka zostanie wykonana.

Trzecim błędem jest wybieranie firm patrząc tylko na ceny, ponieważ są to ceny szacunkowe i bardzo często choć na pierwszy rzut oka wydają się korzystne, tak cena końcowa może wyjść zupełnie inaczej. Firmy oferujące transport na godziny, dobrze jest wybrać odpowiedni czas by uniknąć korków, czy dobranie odpowiednich alternatywnych tras. Również ustalenie na start przybliżonej ceny końcowej. Takie ceny uzyskuje się od firm, które zwykle przeprowadzają wyceny, różnice zwykle bywają na korzyść i są niższe niż w wycenie.

Tak samo przy przeprowadzkach biur i lokali usługowych typ mebli, jakie trzeba zabezpieczyć jest istotne. Fotele fryzjerskie zupełnie inaczej się zabezpiecza niż zwykle meble, czy nawet sprzęt komputerowy. Wydawałoby się, że fotele można położyć, ale należy pamiętać, że często wykończenie jest z materiałów mało odpornych na zarysowania czy porwania. Tak meble np. można zdemontować, a komputery odpowiednio zabezpieczyć przed wybojami na drogach.

Kolejny błąd, który bardzo często jest z winy osób przeprowadzających się, to nic innego jak brak umiejętności obliczenia ile to wszystko miejsca zajmie oraz wagi poszczególnych mebli. Tu dobrze jest wybrać droższą firmę, która ma zawsze na stanie odpowiednie narzędzia i sprzęt wspomagający załadunek. Lecz w przypadku błędnego wyliczenia objętości niestety lepiej jest zamówić wycenę bo ryzyko nie zmieszczenia się spada do zera. W przypadku wagi, meble stoją od lat i zwyczajnie nie pamiętało się czasów ich montażu, ani ile osób było potrzebnych.